Evripos 4x4
Καλοσωρίσατε στην Περιηγητική Λέσχη Ευρίπου
Evripos 4x4
Καλοσωρίσατε στην Περιηγητική Λέσχη Ευρίπου
Evripos 4x4
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Evripos 4x4


 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» CodeCanyon - Mailing Master - Bulk Emails Sender
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Icon_minitimeΤετ Φεβ 19, 2014 5:15 pm από formiwan

» 3gp Video Ibu Jilbab Ngentot
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Icon_minitimeΠεμ Δεκ 19, 2013 7:49 pm από 

» Aindrita-ray-hot-sexy-pho<wbr>tos-pics-stills-images-wal<wbr>lpapers-08.jpg
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Icon_minitimeΠεμ Δεκ 19, 2013 12:26 pm από 

» ThemeForest - Adventure - Clean
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Icon_minitimeΠεμ Δεκ 19, 2013 12:01 pm από 

» TO NEO FORUM ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ --> ΠΛΕΟΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΚΕΙ
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 4:25 am από panosxalkida

» ΠΩΛΗΣΗ KIA SORENTO DIESEL
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Icon_minitimeΔευ Δεκ 05, 2011 9:59 pm από φιρικης

» 3ο WILD TERRAIN KΩ
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Icon_minitimeΔευ Σεπ 05, 2011 10:51 pm από kos4wd

» Γεια και από εμάς
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Icon_minitimeΤρι Μάης 10, 2011 7:11 pm από G-V

» Cooper STT 245/75/16
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Icon_minitimeΠαρ Απρ 01, 2011 5:51 pm από alkj

Board Navigation
Home
FAQ
Members
Groups

My profile
Προσωπικά μηνύματα
New posts

Ψηφοφορία
Πως σας φαίνεται το forum?
Από τα καλύτερα που έχω δεί
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Vote_lcap19%Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Vote_rcap
 19% [ 9 ]
Πολύ καλό
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Vote_lcap38%Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Vote_rcap
 38% [ 18 ]
Καλό
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Vote_lcap28%Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Vote_rcap
 28% [ 13 ]
Μέτριο
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Vote_lcap0%Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Θέλει βελτίωση
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Vote_lcap13%Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Vote_rcap
 13% [ 6 ]
Δεν κάνετε τίποτα άλλο;
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Vote_lcap2%Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Vote_rcap
 2% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 47
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

 

 Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια!

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DIMITRIS ISTIEA
junior member
junior member
DIMITRIS ISTIEA


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ηλικία : 57
Τόπος : ΙΣΤΙΑΙΑ
Αυτοκίνητο : JEEP CHEROKEE XJ
Points : 108
Reputation : 1
Registration date : 01/04/2009

Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια!   Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16, 2009 5:25 am

Την Τρίτη το απόγευμα κάνοντας την καθημερινή μου ακρόαση στο VHF που μου έχει παραχωρηθεί από την Πυροσβεστική Ιστιαίας σαν υπεύθυνο της Εθελοντικής Ομάδας της Λέσχης μας, άκουσα τις συντονιστικές προσπάθειες των πυροσβεστικών δυνάμεων από την περιοχή των Γιάλτρων και του Club Mediteranee ενάντια στη μεγάλη φωτιά που είχε ξεσπάσει εκεί.Aμέσως ξεκίνησα να τηλεφωνώ στα μέλη της Εθελοντικής Ομάδας για να τους μαζέψω και να πάμε συντονισμένοι στο συμβάν, έτσι ώστε να βοηθήσουμε τους πυροσβέστες και τους κατοίκους.Το πρώτο γρουπ αναχώρησε τις 18:00 το απόγευμα αποτελούμενο από 4 τετρακίνητα οχήματα και 2 μοτοσυκλέτες enduro.To ένα μάλιστα όχημα ανήκε σε μελλοντικό μέλος της Λέσχης μας.Μόλις έφτασαν στα Γιάλτρα τα μέλη των Εθελοντών, ο υπεύθυνος Διοικητής τους ανάθεσε τη ρύθμιση της κυκλοφορίας οχημάτων και την υποχρέωση να κρατήσουν το οδικό δίκτυο από Γιάλτρα μέχρι μπάνια Γιάλτρων καθαρό από πολιτικά αυτοκίνητα έτσι ώστε να κινούνται με ασφάλεια τα πυροσβεστικά οχήματα.Εγώ παρέμεινα στην Ιστιαία φορτώνοντας εξάδες εμφιαλομένου νερού στο όχημά μου και αναμένοντας τα υπόλοιπα μέλη και επιπλέον τις οδηγίες του Διοικητή της Πυροσβεστικής Ιστιαίας κυρίου Γιώργου Πέγκα.
Στις 9 το βράδυ έφτασα στα Γιάλτρα με άλλα 3 οχήματα και 1 μοτοσυκλέτα.
Η πρώτη μου δουλειά ήταν να αντικαταστήσω τους απογευματινούς και να στείλω στα σπίτια τους τους μικρότερους σε ηλικία και νεώτερους στην Εθελοντική Ομάδα.Βλέπετε οι εθελοντές δρουν με δική τους ευθύνη και δεν καλύπτονται από κανέναν κρατικό ασφαλιστικό τομέα και η φουκαριάρα η μάνα του κάθε εθελοντή τον περιμένει να γυρίσει σώος στο σπιτάκι του...
Η επόμενη εντολή ήρθε στο VHF από τον υποδιοικητή ο οποίος ζητούσε 4 οχήματα συνοδεία στο δικό του με σκοπό την εγκατάστασή τους περιμετρικά μιας ήδη καμένης περιοχής πάνω από το γήπεδο του Αγίου Γεωργίου Λιχάδος και 1 χιλιομέτρου από το Club Mediteranee.Mαζί μας ακολούθησαν 2 οχήματα της Πυροσβεστικής τα οποία προέρχονταν το ένα από Άμφισσα και το άλλο από Λαμία.Εκεί όπου εγκατασταθήκαμε βοηθήσαμε τους πυροσβέστες κρατώντας τις μάνικες μέσα στο καμένο, φέγγοντας με τους φακούς μας και κυνηγώντας με τα φτυάρια μας μικρά καντηλάκια φωτιάς που ήταν επικίνδυνα ίσως για αναζωοπύρωση.
Επί πλέον μοιράζαμε και νερά στους πυροσβέστες.Κατά τις 2 τα ξημερώματα αφού τελείωσε το έργο μας στο συγκεκριμένο σημείο, κατεβήκαμε στα μπάνια των Γιαλτρων όπου η καινούργια εντολή ήταν να βρούμε νερό για τους πυροσβέστες.Έτσι εγώ μαζί με 1 όχημα ακόμα κατεβήκαμε στα Λουτρά Αιδηψού για αναζήτηση νερού καφέδων και κρουασάν που τα βρήκαμε στο μοναδικό περίπτερο της παραλίας που ήταν ανοιχτό.Τα μοιράσαμε μαζί με το Διοικητή σε όσους πυροσβέστες βρίσκαμε.
Στις 4:30 τα ξημερώματα επίσης, μου εδώθη η εντολή να πάω στα Λουτρά της Αιδηψού και να συνοδεύσω το όχημα που κουβαλούσε μια στρατιωτική μπουλντόζα, και να το περάσω έξω από τα Γιάλτρα από το βουνό για να φτάσει στο μέτωπο της φωτιάς που μαίνονταν ακόμη μερικώς ανεξέλεγκτη.
Έτσι έγινε και αυτό.
Στις 6:30 το πρωί μετά από διαταγή του Διοικητή κυρίου Πέγκα αποδεσμευτήκαμε από το συμβάν και επιστρέψαμε σπίτια μας κατάκοποι μεν αλλά με ήσυχη τη συνείδησή μας ότι κάναμε ότι ήταν ανθρωπίνως δυνατόν για να βοηθήσουμε τους συνανθρώπους μας αυτές τις δύσκολες ώρες...
Κλείνοντας αυτή την αναφορά θα ήθελα να ευχαριστήσω τους συναδέλφους μου για το έργο τους και την υποστήριξη της ιδέας του εθελοντισμού!
Γειά σου Θανάση Papazook
Γειά σου Αποστόλη Tekecar
Γειά σου Κώστα -Deux amis
Γειά σου Αντώνη με το θρυλικό Nissan
Γειά σου Βασίλη με το Pajero και την Africa twin
Γειά σου Φώτη με το Vitara σου
Γειά σου Μπάμπη ηλεκτρολόγε και μηχανόβιε
Γειά σου Γιώργο με το Wrangler

Δημήτρης Καραγιώργος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brendas
junior member
junior member



Αριθμός μηνυμάτων : 44
Τόπος : BASILIKO
Αυτοκίνητο : SANDA FE
Points : 40
Reputation : 0
Registration date : 14/01/2009

Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια!   Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16, 2009 12:36 pm

ΦΙΛΟΙ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΟΙ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ .
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.
ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΟΙ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΑΙ ΨΗΛΑ ΤΩΝ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΩΝ ΕΜΠΕΔΟΣΟΥΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΝΕΩΤΕΡΟΥΣ.

ΝΙΚΟΣ " BRENDAS " - ΚΑΙΤΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sami odysseas
Senior member
Senior member
sami odysseas


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 252
Ηλικία : 52
Τόπος : basiliko
Αυτοκίνητο : samoyrai
Points : 254
Reputation : 0
Registration date : 02/05/2009

Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια!   Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16, 2009 1:01 pm

brendas έγραψε:
ΦΙΛΟΙ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΟΙ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ .
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.
ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΟΙ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΑΙ ΨΗΛΑ ΤΩΝ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΩΝ ΕΜΠΕΔΟΣΟΥΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΝΕΩΤΕΡΟΥΣ.

ΝΙΚΟΣ " BRENDAS " - ΚΑΙΤΗ
ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟ.........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagelis sami
Max member
Max member
vagelis sami


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 324
Ηλικία : 58
Αυτοκίνητο : samurai
Points : 337
Reputation : 4
Registration date : 29/10/2008

Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια!   Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια! Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16, 2009 6:22 pm

μπραβο στα παιδια της αδελφης λεσχης!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η Μεγάλη φωτιά της 13 Οκτωβρίου στη Βόρειο Εύβοια!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΒΟΡΕΙΟ ΕΥΒΟΙΑ 22-03-09
» ΒΟΡΕΙΟ ΕΥΒΟΙΑ ΚΕΡΑΣΙΑ
» ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ 11-01-09
» Βόρεια Εύβοια 22.3.2009
» πυρκαγιές στην Εύβοια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Evripos 4x4 :: Media :: Βίντεο-
Μετάβαση σε:  
phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις